PISZĄ O NAS!!!


| Jak "Krywań" pomógł Hendriksowi |
| Wiosenne kreacje w "Szpulkach" |
| Koncerty, pokazy, filmy, wycieczki |
| "Jutrzenkowy" kwartecik |
| Deszczowy piknik na Równi |
| Jazzowa trylogia - i nie tylko |
| Jak niebieski strumień |
| Blue Stream |
| Rockowy początek roku |
| "Kenar" zaprasza: Plastyczne granie |JAK "KRYWAŃ" POMÓGŁ HENDRIKSOWI

"Blue Stream" w hendriksowskim klimacie otworzył w sobotę rockową scenę "Jutrzenki". "Blue Machine", "Raz, dwa, trzy, cztery", "Hey Joe", "Jutrzenka", "Nie jesteśmy z Krakowa" i "Kołysaneczka" - to utwory, jakie złożyły się na rockowy debiut oficjalnie otwartej w sobotę rockowej sceny "Jutrzenki". Przed publicznością zgromadzoną w Galerii ARTPARK wystąpił zespół "Blue Stream".
- Wokół nas są obrazy, prace malarskie, galeria działa od 2002 roku, a dziś rusza oficjalnie scena rockowa. Zespół prosi, aby ich nazwę "Blue Stream" tłumaczyć ewentualnie jako "Błękitny potok". Grają w obecnym składzie od sierpnia zeszłego roku - zaznaczył na wstępie dyrektor Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" Krzysztof Jędrzejowski.
Tercet "Blue Stream" to młodzi muzycy: Mateusz Jędrzejowski (gitara elektryczna, kompozycje), Paweł Łojas (gitara basowa) i Grzegorz Oraczko (perkusja). Zafascynowani są ostrym, rockowym graniem, a wzorem jest dla nich twórczość Jimmi'ego Hendriksa. Właśnie przy własnej aranżacji "Hey Joe" basista stracił jedną strunę. W sukurs ruszył dyrektor "Jutrzenki" i po chwili ze strychu zniósł gitarę basową z lat 60., na której swego czasu grali muzycy... "Krywania". Po sprzętowej wymianie zespół bez problemów zagrał kolejne kompozycje. Na bis wykonał utwór "Raz, dwa, trzy, cztery" i dodatkowo kompozycję bluesową.
- Mam nadzieję, że z czasem wyrobi się snobizm na bywanie na tych muzycznych spotkaniach z rockiem, bluesem i jazzem - podsumował Krzysztof Jędrzejowski. Dodał, że kto chce potańczyć w rockowych rytmach "Blue Stream", będzie miał ku temu okazję już 21 marca. Koncert odbędzie się w ramach pierwszego dnia wiosny w auli Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 ("Szpulki"). (RAV)
Dziennik Polski 7 marca 2006WIOSENNE KREACJE W "SZPULKACH"
ZAKOPIAŃSKI SPOSÓB NA DZIEŃ WAGAROWICZA.


Pokaz mody wieczorowej, najpiękniejsze kreacje góralskie, przedstawienie teatralne, konkurs na szkolny mundurek i logo szkoły - to wszystko w miejscu, które licznie odwiedzili wczoraj uczniowie wielu placówek z całego Zakopanego. Dodajmy do tego udany występ grupy "Blue Stream" z Tatrzańskiego Centrum Kultury "Jutrzenka", który rozgrzał publiczność - tak właśnie wyglądał Dzień Otwarty "Szpulek".
Od kilku lat Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem, przeciwdziałając ucieczkom z okazji tzw. dnia wagarowicza, organizuje w swych gościnnych progach Dzień Otwarty. I tym razem przygotowano dla przybyłych licznie gości moc atrakcji. W szkolnej auli były prezentacje piękna góralskiego stroju, było przedstawienie "Ślubów panieńskich" w wykonaniu uzdolnionych teatralnie uczennic, a w klasach zaaranżowanych specjalnie na tę okazję jako "góralskie izby" prezentowano stare techniki tkackie oraz częstowano pysznymi moskolami.
O tym, że uczennice są nie tylko uzdolnione, ale i prezentują się niczym najprawdziwsze modelki, można było przekonać się podczas prezentacji kreacji wieczorowych. Przygotowały je uczennice klasy maturalnej. Wczoraj wybierano także spośród trzydziestu projektów wzór szkolnych mundurków - zwyciężyła propozycja Weroniki Sieczki.
Choć za oknem iście zimowa aura, na zakończenie pierwszego dnia wiosny zebranych w szkolnej auli rozgrzał występ zespołu "Blue Stream" z TCKiS "Jutrzenka".
Dziennik Polski 22 marca 2006KONCERTY, POKAZY, FILMY, WYCIECZKI

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny za nami. Placówki oświatowe tego dnia robią wszystko, by tradycyjny dzień wagarowicza dzieci i młodzież spędzały w szkole. W związku z tym wczoraj pod Giewontem odbywały się pokazy mody, koncerty, konkursy. Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych miała zorganizowane wyjście do kina i wycieczki klasowe, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Heleny Modrzejewskiej - pokaz mody i rockowy koncert grupy "Blue Stream". W zakopiańskich szkołach już rokrocznie robi się wiele, by powstrzymać uczniów przed wagarami. W pierwszy dzień wiosny w większości szkół nie ma zajęć lekcyjnych. I okazuje się, że to skuteczne działania, które zapobiegają ewentualnym ekscesom.
- Jeszcze dobrych kilka lat temu mieliśmy w pierwsze dni wiosny zatrzymania wśród wagarowiczów. Teraz od kilku lat nie ma potrzeby interwencji. Praktycznie we wszystkich chyba szkołach nauczyciele organizują uczniom czas w różny sposób - mówi młodszy inspektor Jan Szymański, zastępca komendanta powiatowego policji w Zakopanem.
Pierwszy dzień wiosny różnie witano także w szkołach podstawowych.
- Jako że aura wokół ciągle zimowa, to organizujemy całopalenie marzanny - poinformowano nas w Zespole Szkół w Kościelisku. W zakopiańskiej Szkole Podstawowej nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali na sali gimnastycznej swoje ulubione hobby. Były występy miłośników sportu walki, muzykantów, majsterkowiczów. Swoje prace pokazali uczestnicy zajęć plastycznych. Oklaskiwano prace ceramiczne, malarstwo na szkle, szkice i wiele innych. (RAV)
Dziennik Polski 22marca 2006"JUTRZENKOWY" KWARTECIK

Sobotnie popołudnie było okazją do kolejnego muzycznego spotkania na mini estradzie Galerii ARTPARK Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka". Po rockowych popisach "Blue Stream" wystąpiły "Wesołe Nutki". Niedawno pisaliśmy o rockowym debiucie na muzycznej scenie "Jutrzenki", jakim był koncert grupy "Blue Stream". W minioną sobotę na estradę wyszły dziewczynki z zespołu prowadzonego przez instruktorkę Sylwię Wagner.
- Grupa "Wesołe Nutki" liczy obecnie piętnaście osób. Niestety wokół szaleje ospa. No i pogoda nie jest najbardziej sprzyjająca. Dlatego dziś zaprezentuje się dla nas kwartecik - Sylwia Wagner wprowadziła na scenę cztery młode wykonawczynie.
Dziewczęcy kwartet w sobotnie popołudnie utworzyły: Sylwia Gruszka, Kasia Celej, Ania Bonczyk i Natalia Paluch. Śpiewały o bałwankach, zimie, nadciągającej wiośnie. Sylwia Wagner poprosiła przybyłych do "Jutrzenki" rodziców, aby wystąpili ze swoimi pociechami. Rozdała wszystkim teksty z "Kabaretu Starszych Panów". Rodzice wraz z dziećmi zaśpiewali tekst "Piosenka jest dobra na wszystko".
- Chcemy, żeby w "Jutrzence" podczas każdego weekendu zjawiali się goście, żeby nasza muzyczna scena działała. Będziemy prezentować różne gatunki: zespoły góralskie, rockowe, muzykę klasyczną - zaznacza dyrektor Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu Krzysztof Jędrzejowski. (RAV) Rafał Gratkowski
Dziennik Polski 21 marca 2006DESZCZOWY PIKNIK NA RÓWNI

Ulewna aura pokrzyżowała w piątek plany organizatorów rodzinnego pikniku, z którego dochód przeznaczony miał być na wsparcie Domu Dziecka w Stryju. W akcji "Zakopane dzieciom ze Stryja" podczas "Pikniku na Równi" odbyć się miała aukcja dzieł sztuki z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" oraz loteria fantowa zakopiańskiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Z programu koncertów wypadła gitarowa grupa G2. Na szczęście pod namiotem na Równi Krupowej zagrali młodzi wychowankowie "Jutrzenki" - grupa rockowa Blue Stream. Szkoda, że wystąpili przed niemal pustą widownią. Praktycznie we własnym gronie bawili się też uczestnicy II Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych. Gdyby nie ich obecność, to wieczorny koncert znanego kompozytora i basisty jazzowego Krzysztofa Ścierańskiego miałby niezmiernie skromną, może dwudziestoosobową, publiczność. Z powodu braku widzów aukcja dzieł z TCKiS "Jutrzenka" także nie odbyła się. Loteria fantowa, prowadzona w deszczu na stoiskach przed namiotem, przyniosła raczej mizerny dochód. Dyrektor Biura Promocji Zakopanego Kazimierz Konarski życzył nielicznym fanom doskonałej zabawy.
- Niestety, na pogodę nic nie poradzimy. Cały tydzień świeciło piękne słońce, a dziś lunęło. Ale kto przybył pod namiot, nie będzie żałował. Bawimy się do rana przy doskonałej muzyce - zapowiedział Kazimierz Konarski. (RAV)
Dziennik Polski 17 lipca 2006JAZZOWA TRYLOGIA - I NIE TYLKO

Publiczność goszcząca w sobotni wieczór w zakopiańskiej "Chacie Pod Klonem" oklaskiwała trzykrotnie bisujące trio w składzie: Dagmara Bujak, Paweł Łojas i Mateusz Jędrzejowski. Młodzi artyści ćwiczyli przez kilka dni pod kierunkiem Michała Bujaka, pomysłodawcy koncertu. Paweł Łojas i Mateusz Jędrzejowski grają na co dzień w zespole "Blue Stream" Tatrzańskiego Ośrodka Kultury i Sportu "Jutrzenka". W sobotę Dagmara Bujak wykonała utwory Fryderyka Chopina, a także rag time i czardasze. Następnie do gry włączyli "jutrzenkowi" muzycy. Trio wykonało etiudy i utwory nazwane roboczo "jazzową trylogią". Tekst i fot. (RAV)
Dziennik Polski 24 stycznia 2007JAK NIEBIESKI STRUMIEŃ

Zespół Blue Stream z Zakopanego wystąpił na Górze Parkowej z plenerowym koncertem zorganizowanym przez Polskie Koleje Linowe.
- Blue Stream (Niebieski Strumień) powstał w Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" - przedstawiają się zakopiańczycy. - Gramy przede wszystkim bluesa, rocka i trochę jazzu. Rozpoczęliśmy wspólną pracę w lipcu 2005 roku. Muzyka to dla nas sposób spędzania wolnego czasu, sposób na doskonalenie samych siebie. Sporo uwagi poświęcamy największemu geniuszowi gitary Jimi Hendrixowi. To nie znaczy, że gramy covery jego piosenek, staramy się wprowadzać swoje oryginalne aranżacje. Jedną z głównych zasad naszych kompozycji jest dodawanie na każdym koncercie nowych improwizacji. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że czeka nas bardzo długa droga do perfekcji. Największym naszym atutem jest nasz młody wiek. Z ufnością patrzymy w przyszłość.
W skład grupy wchodzą: Mateusz Jędrzejowski - gitara elektryczna, Paweł Łojas - gitara basowa i Jakub Rzepka - perkusja. (PG)
Dziennik Polski 27 lipca 2007BLUE STREAM

W najbliższą sobotę galeria i scena ArtPark w budynku Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" przy ul. Grunwaldzkiej 3 w Zakopanem gościć będzie znany już pod Giewontem zespół Blue Stream ("Niebieski Strumień").
Jego młodzi muzycy: Mateusz Jędrzejowski (gitara elektroniczna, kompozycje), Paweł Łojas (gitara basowa) i Jakub Rzepka (perkusja) zagrają w ArtPark rocka, bluesa, jazz-rocka. Ich koncert "na dobry początek roku szkolnego 2007/08" rozpocznie się o godz. 18. - Naszym głównym celem jest granie muzyki Hendrixa w jej oryginalnej aranżacji - mówią członkowie Blue Stream.
Wstęp na koncert jest bezpłatny. (hak)
Gazeta Krakowska 27 września 2007ROCKOWY POCZĄTEK ROKU

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" powitało oficjalnie rok szkolny 2007/2008. W sobotnie popołudnie w Galerii ARTPARK wystąpiło trio "Blue Stream".
Zespół w składzie: Mateusz Jędrzejowski (gitara elektryczna, kompozycje), Paweł Łojas (gitara basowa) i Jakub Rzepka (perkusja) zagrał własne kompozycje bluesowe i rockowe. Publiczności szczególnie podobał się "Fast Blues", poświęcony Tadeuszowi Nalepie, a także końcowy "Nie jesteśmy z Krakowa". - Muzyka to dla nas sposób na spędzanie wolnego czasu, a także na doskonalenie siebie. Choć wiemy, że czeka nas jeszcze długa droga do perfekcji, to z ufnością patrzymy w przyszłość - zgodnie podkreślają młodzi muzycy.
- To pierwszy koncert na dobry początek nowego roku szkolnego. Kolejny - w piątek w "Szpulkach". W Zespole Szkół Zawodowych na Kasprusiach zespół zagra wiele łagodniejszych "kawałków" - zaprasza dyrektor TCKiS "Jutrzenka" Krzysztof Jędrzejowski. (RAV)
Dziennik Polski 2 października 2007"KENAR" ZAPRASZA: PLASTYCZNE GRANIE

"Muzyczność w plastyce" - to tytuł wystawy, na jaką zaprasza Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Wernisaż odbędzie się w piątek o godz. 17, a uświetni go występ zespołu "Blue Stream" z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka". Koncert i wystawa odbywają się w ramach obchodów Roku Karola Szymanowskiego. (RAV)
Dziennik Polski 3 października 2007