WSTĘP


Zespół Blue Stream jest formacją, która łączy w sobie wewnętrzną potrzebę zabawy muzycznej, jak i dzielenia się swoim entuzjazmem na koncertach często hipnotyzując publiczność. Żadne ramy stylowe nie są w stanie ograniczyć inwencji ludzi, którzy choć na chwilę wpisali się w historię bluestreamowego eksperymentu muzycznego. Każda z osób, której gra jest sama w sobie indywidualnością dodaje do dźwięków własne "ja". Pierwsze kroki wiodły formację przez najstarsze style muzyczne wywodzące się m.in. z Missisipi, jednak uległy naturalnej modyfikacji związanej z kulturową przynależnością tych, którzy tę muzykę tworzą.

Założycielem, autorem koncepcji zespołu jak i głównym aranżerem jest Mateusz Jędrzejowski. Jednak każdy z uczestników projektów zgodnie ze swoją wrażliwością nadaje utworom charakter bardziej rockowy, metalowy, jazzowy, folkowy jak i eksperymentalny.

W ciągu, póki co krótkiej, a jednak barwnej historii Blue Stream współpracował ze znanymi osobistościami na Zakopiańskich Warsztatach Perkusyjnych włączając się w finałowe koncerty. Lekcja, którą dali Bernard Maseli, Nippy Noya, Cezary Konrad i Janek Młynarski została odrobiona i na zawsze odmieniła funkcjonowanie zespołu. Nie można też zapomnieć o krótkim epizodzie związanym z trylogią jazzową kierowaną przez Michała Bujaka, która dodała zalążek tradycyjnej formy jazzu. Wzorując się na bardzo znanym zespole - Trebunie Tutki przy współpracy z Krzysztofem Trebunią-Tutką doszło do eksperymentalnego połączenia muzyki rockowej z kapelą góralską Zornica. Często muzycy towarzyszący i współtworzący ogólny styl Blue Stream byli zamykani w tajemniczym słowie "friends". Jednak każdy przyjaciel zostanie zapisany w historii na zawsze...